ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Warsztaty z okazji Dnia Życzliwości w ramach projektu „Emp@tyczna klasa”

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie klasy I TH na lekcjach wychowawczych uczestniczyli w listopadowych warsztatach mających na celu promowanie zachowań pełnych życzliwości.

Młodzież obejrzała krótki film będący inspiracją do ożywionej dyskusji na ten temat.

Uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne poruszające kwestię życzliwości. Mieli również za zadanie wypisać przykłady zachowań pełnych dobroci.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch wyzwaniach. Pierwsze z nich nosiło nazwę „Tajny Przyjaciel” i polegało na wylosowaniu jednej osoby z klasy. Zadanie było realizowane realizowane przez tydzień i polegało na dyskretnym robieniu dobrych uczynków lub różnych życzliwych i przyjaznych gestów wobec wylosowanej osoby. Po tygodniu uczniowie mieli za zadanie zgadnąć kto był ich tajnym przyjacielem. Kolejny challenge nosił nazwę „30-dniowa życzliwość dla siebie i dla świata” Uczniowie mieli za zadanie codziennie uzupełnić serduszko, wpisując w nim dobre uczynki w stosunku do innych, ale i również samego siebie.

Młodzież stworzyła również piękne plakaty reklamowe zachęcające do postawy pełnej życzliwości.

Jesteśmy pewni, że życzliwość zagości u nas już codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat, wraca do nas z nawiązką

Skip to content