ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Festyn edukacyjny pod hasłem „Razem dla bezpieczeństwa”

Dnia 30 maja 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu: Alicja Kucharczyk, Błażej Podsiadło, Bartłomiej Mazurek z klasy 3 LO o profilu mundurowym wzięli udział w festynie edukacyjnym pod hasłem „Razem dla bezpieczeństwa” w Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach sprawdzających wiedzę z zakresu pożarnictwa, ratownictwa oraz związanych z pracą policji. Uczniowie musieli zidentyfikować sprzęt ochrony ppoż, utworzyć linie gaśniczą oraz wykazać się umiejętnością w strefie zadymienia. Kolejnym zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku oraz udzielenie pomocy przedmedycznej. Uczestnicy mieli także wykazać się znajomością technik dochodzeniowo-śledczych. Nasi uczniowie zajęli 2 miejsce na 11 startujących drużyn!!

 

Link do galerii zdjęć: LINK

Opiekun: J. Żuliński

Skip to content