ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

ŁOWCY SMAKU – wyjątkowe warsztaty kulinarne

9 listopada 2023 r., tuż przed 11 listopada, także Dniem Świętego Marcina odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z cyklu „Łowcy Smaków”. Tematem spotkania były rogale świętomarcińskie w wydaniu na słodko i wytrawnie – czyli tradycyjnie na tę okazję – z masą z białego maku oraz z gęsiną z żurawiną i kapustą. Gośćmi honorowymi i jednocześnie uczestnikami warsztatów byli panowie: Starosta sandomierski Marcin Piwnik, Burmistrz Miasta Marcin Marzec, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu Marcin Sykucki oraz przeor Zakonu Dominikanów w Sandomierzu o. Marcin Lisak. W warsztatach uczestniczyła również młodzież z klas:         II Technikum Gastronomicznego, III Branżowej szkoły I stopnia oraz zaproszeni promocyjnie uczniowie szkół podstawowych  z Sandomierza i Dwikozów.  Kulinarne spotkanie zakończyła degustacja przygotowanych rogali i sałatki z gęsiną.  Wszystkim dziękujemy za udział a solenizantom – panom Marcinom,  składamy serdeczne życzenia.

Skip to content