ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Nasza wiosenna MARMOLADA

Jak co roku od lat, zakwitł wiosną znów świat …

a z nim nasza ALMA MATER – sandomierska MARMOLADA. Skąpana w wiosennym  słońcu wygląda zjawiskowo, a to dzięki pięknemu ukwieceniu. Ozdobne krzewy magnolii są  darowanane i sadzone przez absolwentów kolejnych roczników szkoły w dzień uroczystości zakończenia edukacji w szkole. W ubiegłym roku na jesieni  dołączyły do ozdoby otoczenia sadzonki tulipanów, sprezentowane szkole i posadzone  przez słuchaczy I Branżowej Szkoły 2 stopnia i opiekuna Krzysztofa Jonaszka, z okazji  76 rocznicy „urodzin” ZSGiH. Rozkwitłe, różnokolorowe, pysznie prezentują się u stóp pomnika wdzięcznej FLORY – rzymskiej  bogini kwiatów i wiosny.

Piękno – w tym piękno przyrody, jest bardzo ważne w życiu człowieka. Obcowanie   z pięknem czyni człowieka pięknym!

Dostrzegajmy piękno wokół nas i zachwycajmy się nim w ten szczególny, wiosenny czas!

Skip to content