ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Powiatowe ćwiczenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 5 października 2023r. uczniowie klasy III LO wzięli udział w ćwiczeniach Powiatowego i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które w tym roku odbyły się na terenie huty szkła okiennego Pilkington w Sandomierzu.

⭐Młodzież naszej szkoły w roli pozorantów wcielona została w czterech epizodach realnych zagrożeń o charakterze masowympożaru budynku biurowca, ataku terrorystycznego, skażenia terenu i wypadku komunikacyjnego.

⭐W działania ratownicze zaangażowanych zostało łącznie ponad 250 funkcjonariuszy służb mundurowych Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Ratownictwa Medycznego, Grupy Ratownictwa PCK, Grupy Antyterrorystycznej.

⭐Dla naszej młodzieży ćwiczenia były znakomitym doświadczeniem i przykładem połączonych działań wszystkich służb mundurowych pod kątem dowodzenia oraz wykonywanych zadań.

⭐Opiekunami młodzieży byli pan Adam Krakowiak i Artur Dziewulski.

 

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się TUTAJ

 

Skip to content