ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Rycerze i dworzanie w auli MARMOLADY

W środę, 11 października 2023 r., społeczność szkolna MARMOLADY gościła w murach auli grupę młodzieży – członków Chorągwi  Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej wraz z dostojnym dowódcą – Kasztelanem Karolem Burym. Pan Kasztelan opowiedział  o historii powstania i bogatej działalności sandomierskiego  Rycerstwa w różnych sekcjach. To kawaleria – będąca elitą europejską wśród grup rekonstrukcyjnych, artyleria i piechota, zespół tańca dawnego i zespół muzyki dworskiej.
Opowieści  Kasztelana przeplatały występy – tańce dworskie,  prezentacja broni,  pokazy walk. Zebrani w auli uczniowie mogli podziwiać swoje koleżanki i kolegów, jako że szeregi Rycerstwa zasilają z powodzeniem  uczniowie MARMOLADY: Anna Chmiel, Kacper Dróżdż, Marcelina i Oliwia Parcheta, Gabrysia Lipiec, Natalia Rocka, Maciej Skrok oraz Błażej Drabowicz. Pan Kasztelan bardzo pochlebnie i z uznaniem wyrażał się o współpracy z naszymi uczniami, zachęcał młodzież do zgłaszania sie w szeregi sandomierskich rycerzy i dwórek podkreślając, iż Rycerstwo to niezwykła przygoda, w której uczestniczą wspaniali ludzie z pasją. Gratulujemy naszej rycerskiej drużynie, życzymy dalszych sukcesów i pięknej życiowej przygody!

Skip to content