ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Spotkanie z cyklu „Pasja i Sukces” z prof. Zdzisławem Pytlakiem.

  „Dumą Szkoły są jej skarby    

Myśl ta od lat przyświeca poczynaniom Zarządu Klubu Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada” oraz szkole – Zespołowi Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich przy organizacji cyklicznych spotkań młodzieży z absolwentami – ludźmi sukcesu,  którzy swoimi dokonaniami zawodowymi przynoszą dumę i zaszczyt szkole. Bohaterem piątkowego spotkania, w dniu  14 kwietnia 2023r.,  był prof. Zdzisław Pytlak – absolwent szkoły (1957), nauczyciel  przedmiotów zawodowych, wychowawca wielu pokoleń młodzieży oraz z-ca dyrektora szkoły. Autor podręcznika i programów nauczania dla przemysłu spożywczego, miłośnik sportu, pasjonat szachów, rodzinny poeta oraz wyjątkowy znawca win. Profesorowi towarzyszyła córka Małgorzata z mężem. Mowę okolicznościową o bogatym i pięknym życiu gościa  wygłosił uczeń profesora, Wojciech Lorenc (absolwent 1966r). Uzupełnieniem informacji  była  prezentacja fotograficzna z czasów szkolnych i zawodowych profesora. Podczas spotkania z młodzieżą  w szkolnym  audytorium, profesor wspólnie z absolwentami oraz emerytowanymi nauczycielami przywołali pamięcią wspomnienia, przeżycia i wydarzenia z czasów nauki i pracy w murach słynnej „Sandomierskiej Marmolady”. Termin spotkania nie był przypadkowy, bowiem przypadł  w przeddzień 90 urodzin prof. Zdzisława Pytlaka. Uroczystość uświetniły więc i dopełniły: tort urodzinowy, piosenki z dedykacją od uczennicy szkoły, kartki z życzeniami, bukiety kwiatów i z serca płynące życzenia oraz wspólnie odśpiewane 100 lat.

Wszystkiego najlepszego Drogi Jubilacie! Czujemy sie dumni i zaszczyceni, że cząstka Pana losów osobistych i zawodowych związana jest z naszą szkołą. Dziekujemy za przybycie do zawsze przyjaznej sandomierskiej „MARMOLADY”.

Organizatorzy  spotkania  serdecznie dziękują za udział w spotkaniu emerytowanym nauczycielom: Annie Michalskiej, Zofii Szpernal, Jackowi Błasiakowi, absolwentom: Wojtkowi Lorencowi, Władysławie Magryś, Stanisławowi Godzisz (rocznik 1966 matury) i Janinie Szlaska, Szymonowi Brańskiemu (rocznik matury 1967) oraz dyrekcji, nauczycielom i uczniom ZSGiH w Sandomierzu.

Spotkanie poprowadziła prezes Klubu Sympatyków Szkoły  „Sandomierska Marmolada” – Urszula Chabel, absolwentka szkoły (matura 1977) , wieloletnia nauczycielka ZSGiH.

Skip to content