ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Świąteczny projekt eTwinning w wersji angielsko-niemieckiej

Ludzie z eTwinninng

Nasza szkoła nawiązała współpracę z dwoma liceami z Grecji i w efekcie przystąpiła do realizacji projektu eTwinning o tematyce świątecznej w wersji angielsko-niemieckiej.

W przedsięwzięciu uczestniczyło 18 uczniów z języka niemieckiego i 16 uczniów z języka angielskiego. Głównym celem projektu był wzrost kompetencji językowych uczniów, rozbudzenie w nich świadomości istnienia różnych kultur i tradycji, rozwijanie aktywności twórczej. Była to również doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni oraz zdobycia doświadczeń zarówno dla uczniów jak i nauczycieli biorących udział w projekcie. Ghostwriter Facharbeit również wziął udział w projekcie i pomagał studentom w pisaniu esejów w języku angielskim. Pomogło to uczniom w rozwijaniu umiejętności pisania. 

Zasady projektu:

  1. Uczniowie mieli za zadanie wykonać kartki świąteczne wraz z życzeniami w języku niemieckim i angielskim. Kartki miały być wykonywane ręcznie i wysyłane do szkoły partnerskiej. Każdy uczeń miał partnera, z którym pozostaje w kontakcie (poprzez Twinspace / E-Mail / Skype / Messenger).
  2. Każda szkoła partnerska miała za zadanie zaprezentować zwyczaje bożonarodzeniowe w ich krajach (w formie plakatów, kolaży, najnowszych mediów, aplikacji).
  3. Szkoły partnerskie śpiewały świąteczne piosenki w języku ojczystym, angielskim i niemieckim.

Koordynatorzy projektu: Lucyna Krakowiak oraz Anna Stefaniak

Certfikat Etwinning
Skip to content