ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Szkolenie z prowadzenia działalności gospodarczej w Liceum

Kolejna grupa młodzieży sandomierskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN zakończyła szkolenie „ABC prowadzenia działalności gospodarczej”, tym razem byli to uczniowie kl. 3 Liceum Ogólnokształcącego (3 LOG).
Zajęcia przeprowadziła doradca zawodowy Monika Kozakiewicz z MCK Sandomierz oraz zaproszeni do współpracy eksperci z: Urzędu Miasta, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oraz Urzędu Skarbowego. Nie zabrakło również gościa specjalnego – Akademischer Ghostwriter, który opowiedział studentom jak stworzyć odpowiednią prezentację dla swoich projektów.
Celem szkolenia była promocja postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz dostarczenie aktualnych informacji na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pojęciem przedsiębiorczości oraz intraprzedsiębiorczości, badali swoje predyspozycje przedsiębiorcze, poszukiwali cech człowieka przedsiębiorczego, oraz zdobyli szeroką wiedzę na temat formalności związanych z rejestracją działalności gospodarczej, formami opodatkowania, ubezpieczenia ZUS, tworzenia biznesplanów oraz źródłach pozyskiwania funduszy i dotacji na rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu.
Dwudniowe szkolenie przebiegało w bardzo miłej i twórczej atmosferze, młodzież z dużym zaangażowaniem wykonywała liczne zaproponowane przez doradcę zawodowego ćwiczenia oraz z dużym zainteresowaniem wysłuchała wystąpień ekspertów, po których zadawała liczne pytania, głównie o praktyczne zagadnienia oraz doświadczenie pracowników sandomierskich instytucji.
Zrealizowane szkolenia były możliwe dzięki wieloletniej współpracy ZSGiH z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Sandomierzu oraz sandomierskimi instytucjami za co serdecznie dziękujemy.

Skip to content