ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Szkolne Święto Pierwszoklasistów

Piątek, 27 października 2023r., był dla uczniów klas pierwszych dniem szczególnym, bowiem zamiast lekcji młodzież wraz z wychowawcami spotkała się w auli szkolnej, by na wesoło celebrować DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY. Uczniowie prezentowali swoje muzyczne, artystyczne i sportowe talenty,  także rywalizowali w różnych sportowo – zręcznościowych konkurencjach. Jury  pod przewodnictwem wicedyrektor Ewy Jedlińskiej, oceniające poszczególne dyscypliny, było pod wrażeniem pomysłowości, poczucia humoru, talentów  śpiewaczych występujących uczniów. Drużynę zielonych stanowili  uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego z wychowawcą Adamem Krakowiakiem,  czarnych – klasa I Branżowa kucharz – cukiernik z wychowawczynią  Edytą Młodochowską, białych – klasa I Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie z wychowawczynią Katarzyną Krakowiak. Choć emocje konkursowe wyzwoliły wśród uczestników ducha rywalizacji, wszelakie współzawodnictwo przebiegało według zasad fair play. Spotkanie sprawnie, ciekawie  i z humorem poprowadził nauczyciel Artur Dziewulski. Po ogólnej klasyfikacji zwycięskie podium przedstawia się następująco:

I miejsce: klasa  I  Branżowa  kucharz – cukiernik

II miejsce:  klasa  I  Liceum Ogólnokształcące

III miejsce:  klasa  I Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła klasom i ich wychowawcom Dyrektor Bogusława Chruściel, podziękowała młodzieży za zaangażowanie i pozytywną postawę uczniowską. Piękne podziękowania za organizację uroczystości skierowała także dla Szkolnego Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącym Kacprem Dróżdżem i  opiekunów: nauczycieli Marty Sykuckiej i Karoliny Domoradzkiej. Wsparciem organizacyjnym przysłużyli się: Paweł Statuch, Jakub Mazur, Małgosia Nowak i Pronobis Julka, śpiewaczo uświetniły Kasia Pawłowska i  Wiktoria  Maciąg.

Święto Pierwszoklasistów zwieńczyła żywiołowa DYSKOTEKA. Oby nastrój i klimat  tego dnia towarzyszył młodzieży w codziennych uczniowskich zmaganiach.

Skip to content