ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Uroczyste otwarcie RONDA Sandomierskich Radiotechników.

W piątkowe przedpołudnie 5 stycznia 2024 r., nieopodal budynku naszej szkoły – u zbiegu ulic 11 listopada i Wojska Polskiego, miała miejsce uroczystość otwarcia RONDA Sandomierskich Radiotechników. W wydarzeniu bardzo licznie wzięli udział goście, zaproszeni przez Starostę Sandomierskiego Marcina Piwnika oraz Dowódcę 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego ppłk Wojciecha Kuśmierczyka oraz mieszkańcy Sandomierza. Wszyscy mogli podziwiać wspólny przemarsz pododdziałów 3 Sandomierskliego Batalionu Radiotechnicznego i uczniów – kadetów naszych klas mundurowych Liceum Ogólnokształcacego podstawy wojskowości oraz uczniów klasy mundurowej z Ostrowca Świętokrzyskiego. Stosowną muzyczną oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Wojska Polskiego z Rzeszowa. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością poseł do parlamentu europejskiego Adam Jarubas. Z zaproszenia na tę niecodzienną uroczystość skorzystali  i naszą szkołę reprezentowali –  pani dyrektor ZSGiH Bogusława Chruściel, wicedyrektor Ewa Jedlińska i nauczyciel wojskowości Artur Dziewulski.

Powstałe rondo jest uhonorowaniem działań  żołnierzy, którzy od wielu lat strzegą bezpieczeństwa przestworzy południowo – wschodniej Polski. Zaś walory estetyczne  powstałej konstrukcji będą zapewne jedną z ładniejszych wizytówek  Sandomierza.

Skip to content