ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Uroda stołu 2022

Wystawa z cyklu „Uroda Stołu” czyli „Co nam w duszy gra”

Tradycyjnie już uczniowie z klas II i III Technikum Hotelarskiego oraz Technikum Gastronomicznego przygotowali wystawę aranżacji stołów. Motto jakie przyświecało przy wyborze tematu to” Magia stołu jest wielka, a stół jest piękny, jeśli jego dekoracja o czymś opowiada”. I tak na auli szkolnej można zobaczyć 20 stołów , które swoją aranżacją  nawiązują  do muzyki filmowej, rozrywkowej i klasycznej.

XXV wystawę z cyklu „Uroda stołu” 31 marca  2022 r. otworzył pan dyrektor Dariusz Łuczak . Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Sandomierski Marcin Piwnik. W uroczystości uczestniczyli: Tomasz Huk – Przewodniczący Rady Powiatu, w-ce Starosta Paweł  Niedźwiedź, Członek Zarządu – Grażyna Szklarska, Burmistrz Miasta Sandomierza – Marcin Marzec, Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach – Aneta Drypa, Prezes ZNP – Krystyna Socha, Dziekan PWST w Tarnobrzegu –Alksander Kasprzyk, dyrektor  II LO – Barbara Majewska, dyrektor Bursy – Monika Borycka-Burek, absolwent szkoły- Wojciech Lorenc. 

Współpracujący ze szkołą restauratorzy: Artur Dul i szef kuchni Marcin Maciąg (absolwent szkoły), Dwór Dwikozy – szef kuchni Kamil Pindych  ( absolwent szkoły), Mały Rzym – Anna Gołębiowska, Villa Anna – Aleksandra Weryńska- Gil,  Dworek Ojca Mateusza – Joanna i Mariusz Marzec, Hotel Grodzki – Anna Stępień i  Paweł Burek (absolwent  szkoły) przybyli na uroczystość otwarcia wystawy  z poczęstunkiem przygotowanym specjalnie na tą okazję. W muzyczny temat  wystawy  wprowadził nas Oskar Juryś ( uczeń klasy IV TH) oraz Piotr Ziółkowski- absolwent szkoły. Instrumenty muzyczne wypożyczyła nam Tarnobrzeska Orkiestra Dęta , a  aranżacje kwiatowe podarowała na wystawę pani Katarzyna Saracen.  Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji tego projektu .

Zapraszamy do sprawdzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym Facebooku.

Urszula Chabel,  Agata Łuczak

 

Skip to content