ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Wielki sukces Alicji Bilskiej, uczennicy kl. V HŻ, w ogólnopolskim konkursie „ Stulecie Noblowskie W. B. Yeats”.

Dnia 28.11.2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla Alicji Bilskiej, uczennicy kl. V TH, za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „ Stulecie Noblowskie W. B. Yeats” zorganizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej. Honorowy patronat nad konkursem objęła Ambasada Irlandii w Polsce.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu plakatu reklamującego stulecie przyznania Literackiej Nagrody Nobla pierwszemu z Irlandczyków – Williamowi Butlerowi Yeatsowi. Praca naszej uczennicy stała się oficjalną grafiką obchodów i będzie wykorzystana przy wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami stulecia Noblowskiego W.B. Yeatsa. Została ona m.in. zaprezentowana na wystawie w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy Alicji oraz życzymy jej dalszych sukcesów!

 Koordynatorzy: Anna Stefaniak, J. Żuliński

Skip to content