ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Z  życia  szkoły: wiosenne warsztaty kulinarne i goście wojskowi 

We wtorek (12.03.2024r) szkoła znów zapełniła się gośćmi. A to za sprawą uczniów szkół podstawowych z Łukawy, Złotej, Gór Wysokich oraz Śmiechowic oraz ich opiekunów, którzy przybyli na wiosenne warsztaty kulinarne ŁOWCY SMAKU. Tym razem tematem przewodnim zajęć były BABY WIELKANOCNE – „królowe” wiosennych stołów świątecznych.  Uczniowie – gospodarze z   Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie cukiernik i kucharz oraz  z Technikum Żywienia, będący natenczas  pomocnikami, przyrządzili z gośćmi wypieki  na wiele sposobów: była więc  baba z majonezem, marmurkowa, gotowana, z jabłkami i cynamonem i niezastąpiona baba drożdżowa.

   Z zaciekawieniem i zainteresowaniem ośmioklasiści zgłębiali bardzo przydatną w życiu sztukę układania serwetek.

     Dyrektor Szkoły Bogusława Chruściel, zachwycona efektami wspólnej pracy podziękowała wszystkim za zaangażowanie, zaprosiła uczniów szkół podstawowych  do kontynuowania nauki właśnie w MARMOLADZIE. Dużą przyjemność sprawiła wszystkim wspólna degustacja wypieków.

   Podobne warsztaty odbyły się następnego dnia, w środę 13 marca, tym razem z udziałem uczniów klasy I Szkoły Podstawowej Nr 4. Dzieci zachwyciły wszystkich, swoją bezpośredniością, i  kreatywnością,  i zaangażowaniem. 

    Nad całością kulinarnego przedsięwzięcia czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSGiH Edyta Młodochowska  i  Krzysztof Jonaszek.

Zupełnie inny charakter miało przeprowadzone w tym czasie spotkanie uczniów klas maturalnych: IV LO  i   V HŻ z chor. Danielem Zdybem i towarzyszącym mu żołnierzem Zasadniczej Służby Wojskowej  z 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu. Wojskowi przybyli do szkoły z misją promocyjną wyższych uczelni wojskowych, przedstawili zalety służby i pracy w wojsku, omówili zasady rekrutacji. Chor. D. Zdyb poprowadził spotkanie bardzo merytorycznie i ciekawie, zainteresowani uczniowie uzyskali wyczerpujące, potrzebne im  informacje.

Skip to content