ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Żegnamy „Przyjaciela Szkoły”

Z wielkim bólem zawiadamiamy , że  zmarł Czesław Michalski absolwent i wielki przyjaciel naszej szkoły.  Ur. 28 listopada 1946 r. w Kielcach. W latach 1961-1966 uczęszczał do Technikum Przetwórstwa Owocowo-warzywnego w Sandomierzu. Od 1 lipca 1966 r. pracował w Nadodrzańskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Dębnie Lubuskim. Od 1.X.1969 studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 1.X.1974 r. pracował  w  Instytucie Historii WSP Kraków (obecna nazwa Uniwersytet Pedagogiczny). Pracownik naukowo-dydaktyczny. Autor książek: Akademicki Związek Sportowy w Krakowie w latach 1909-1945, Kraków 2007, Akademicki Związek Sportowy w Krakowie w latach 1945-2009, Kraków 2010. Opublikował ponad 100 artykułów z historii kultury fizycznej i sportu. Autor licznych haseł w Encyklopedii Krakowa, Encyklopedii  Kresów Wschodnich, Słowniku biograficznym Historii Polski. Wielki  przyjaciel naszej szkoły. Brał aktywny  udział we wszystkich Jubileuszach szkoły, zjazdach swojej klasy oraz spotkaniach  z  młodzieżą w ramach cyklu „Pasja i sukces”. Będzie  nam Pana Czesława w szkole bardzo brakowało.

 ZSGiH w Sandomierzu, Klub Sympatyków Szkoły ”Sandomierska Marmolada”                                             

Skip to content