ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Dzień otwarty LO w ZSGiH im. KEN w Sandomierzu

Dnia 22 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu zorganizowany został Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego. Naszą szkołę odwiedziły liczne grupy ósmoklasistów szkół podstawowych miasta

 i powiatu, m.in. z SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, z Gieraszowic, Dwikóz, Słupczy, Starego Garbowa, Włostowa, Ossolina, Obrazowa, Koprzywnicy, Zawichostu oraz z Gór Wysokich. Uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę i porozmawiać z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących. Zapoznali się z kierunkami kształcenia w naszym liceum oraz wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy oraz z obsługi broni. Punktem kulminacyjnym była lekcja pokazowa wychowania fizycznego, którą przeprowadził dyrektor szkoły, p. Dariusz Łuczak wraz z uczniami klasy I i II liceum mundurowego. Kolejną atrakcją był pokaz musztry paradnej, zajęcia fitness oraz wyjście do jednostki wojskowej. Wszelkie pokazy oraz warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów miało szansę rozwiać swoje wątpliwości co do wyboru szkoły ponadpodstawowej. Pokazom przyglądał się również Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji, dr Janusz Suszyna.

Dziękujemy gościom za liczne przybycie i zapraszamy w mury Marmolady od września 2022.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na naszym Facebooku,

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku tutaj

Skip to content