ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Misja grudniowa – Dzień Wolontariusza

W ramach misji grudniowej, której celem była organizacja Dnia Wolontariusza, uczniowie klasy I TH oraz II LO przystąpili do akcji Szlachetna Paczka. Pomocą objęli pięcioosobową rodzinę. Przygotowano zbiórkę artykułów spożywczo-chemicznych, papierniczych oraz odzieży. Na terenie szkoły zorganizowano również kiermasz ciast i ciasteczek, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie akcji. Uczniowie dobrowolnie, ale także w ramach zajęć szkolenia praktycznego pod czujnym okiem pani Edyty Młodochowskiej, opiekuna szkolnego koła PCK oraz pani Marty Bator, wychowawcy klasy trzeciej szkoły branżowej, przygotowali słodkości.

Kolejnym działaniem była zbiórka karmy orz akcesoriów na rzecz schroniska dla zwierząt. Uczniowie włączyli się również w akcję „Góra Grosza”.

Tym samym młodzież wzięła udział w cennej lekcji o empatii i otwartości na drugiego człowieka.

 

Skip to content