ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Niezwykłe  spotkanie  z  niezwykłym absolwentem MARMOLADY – pisarzem Michałem Śmielakiem.

20 kwietnia 2023 r., w audytorium Zespołu Szkół  Gastronomicznych i Hotelarskich społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu z niezwykłym absolwentem – Michałem Śmielakiem. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklicznych spotkań „Pasja i sukces”, podczas których młodzież poznaje absolwentów szkoły – ludzi sukcesu, którzy swoimi dokonaniami  przynoszą dumę i zaszczyt MARMOLADZIE.

Michał Śmielak – Absolwent Technikum Gastronomicznego (matura 2000),  zawodowo zajmuje się handlem, historyczną rekonstrukcją oraz udziela się jako konferansjer na różnego rodzaju imprezach historycznych i kulinarnych. Przygotowuje i reżyseruje także widowiska ogniowe – tzw. Fireshow. PISARZ, autor poczytnych książek fantazy i kryminalnych bestsellerów: Znachor, Inkwizytor, Wnyki, Pomruk, Postrach, Ucichły ptaki, przyszła śmierć … Czytelnikom przedstawił się opowiadaniem „Ostatni” w Antologii „Gladiatorzy”.

To oficjalne informacje biograficzne, dostępne w Internecie. Zaś nauczyciele i uczniowie szkoły  mieli wyjątkową okazję, by podczas wywiadu, rozmowy na różne tematy  poznać Michała jako człowieka niezwykle twórczego, pełnego różnych  pasji,  głównie literackich. Wszystkich urzekł swoją erudycją i poczuciem humoru, co zaowocowało super klimatem jaki towarzyszył prezentacji powieści, podpisywaniu dedykacji i autografów. Nie zabrakło wspomnień z okresu lat szkolnych, gość ze swadą i nostalgią opowiadał o latach spędzonych w Marmoladzie.

Serdecznie dziękujemy Michał Śmielak – pisarz za niezwykle interesujące spotkanie.

 

Wydarzenie przygotowała i wdzięcznie poprowadziła polonistka Katarzyna Krakowiak – nauczycielka  języka polskiego  Michała Śmielaka czasów szkoły średniej.

Skip to content