ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Spotkanie autorskie z Wiesławą Karczewską – Grabias

12 maja 2023r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu zorganizowała spotkanie autorskie z naszą absolwentką Wiesławą Karczewską- Grabias (rocznik matury 1964), autorką książek: „Wydobyte z niepamięci”(2012), „Powroty do Sandomierza” (2015), „Plac Opatrzności”(2016), „Przetrwać czas nieludzki…Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel ”(2017), „ Czas spełnianych marzeń” (2019), „Dożywocie plus rok… Byłam nauczycielką” (2022). Pani Wiesława w swojej twórczości wiele miejsca poświęca Sandomierzowi i nie zapomina również o swojej szkole „Sandomierskiej Marmoladzie”. To spotkanie w MBP było promocją jej najnowszej książki pt. „Ulica Piszczele. Historie domów i ludzi z Sandomierzem w tle”. Odbyło się w bardzo miłej atmosferze pełnej wspomnień i wzruszeń. Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się znajomi i wieloletni przyjaciele z ulicy „Piszczele” autorki jak również profesorowie, koleżanki i koledzy z naszej szkoły. Nie mogło również zabraknąć nas, przedstawicieli Klubu Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada” bo „Dumą szkoły są jej skarby”. Dziękujemy Pani Wiesławie za autografy, zdjęcia ale przede wszystkim za ten niezwykły , pełen tajemnic i niespodzianek „ wspólny spacer Ulicą Piszczele ”.

Skip to content