ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Powiatowe ORŁY ORTOGRAFII

We wtorek, 17 stycznia 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla szkół ponadpodstawowych. Organizatorom konkursu przyświecają szczytne cele, w tym, min.; wzbudzanie świadomości u uczniów, że troska o poprawność języka ojczystego to patriotyzm, podnoszenie poziomu kompetencji i kultury języka, stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania wiedzy i umiejętności. W konkursie wzięli udział uczniowie sandomierskich szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowały trzy odważne uczennice: Zając Julka z klasy IV LO, Ziółkowska Kinga i Żyłka Zuzanna z klasy III LO. Organizowane od lat zmagania ortograficzne o tytuł ORŁA ORTOGRAFII nie należą do łatwych, bowiem zasady ortografii i interpunkcji języka polskiego przysparzają wielu problemów nie tylko obcokrajowcom, także rodzimym użytkownikom języka. Konkursowi patronowało medialnie Radio Leliwa, dyktando zredagowała mgr polonistyki Joanna Sarwa. Uczestnikom rywalizacji mocno kibicowała Komisja na czele z Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Sandomierzu dr Januszem Suszyną. Wyniki będą ogłoszone i nagrody rozdane 21 lutego 2023 roku, w święto – DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO. Za nasze szkolne ORŁY trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników.

Skip to content