ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Przyjaciele Szkoły na spotkaniu z cyklu „Pasja i Sukces”

  Pamięć  jest  najtrwalszym  pomnikiem  wdzięczności …

20 stycznia 2023 roku, w auli szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie; społeczność szkoły gościła na corocznym spotkaniu z cyklu PASJA i SUKCES dwóch wybitnych ludzi sukcesu – absolwentów dawnego Technikum Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego, panów Wojciecha Lorenca (matura 1966) i Marka Marca (matura 1971). Sylwetki i dokonania Panów w dziedzinie nauki i biznesu zaprezentowały uczennice kl. III LO Juda Natalia i Kinga Ziółkowska, ukazując ich jako ludzi z wizją, charyzmą, kulturą i wiedzą. Bohaterowie spotkania podczas rozmowy przywołali  wspomnienia z lat szkolnych, mówili o staraniach i wartościach  jakie przyświecały im  w drodze do powodzenia i sukcesu.  Spotkanie zaszczycili uczący naszych gości; były wicedyrektor szkoły Zdzisław Pytlak i nauczyciel zawodu Zygmunt Dusza oraz Naczelnik Wydziału Oświaty dr Janusz Suszyna.  Obecna na spotkaniu prezes Klubu Sympatyków „SANDOMIERSKA MARMOLADA” pani Urszula Chabel,  poprzez wspomnieniowy quiz zadbała o integrację pokoleniową, wręczyła gościom pamiątkowe dyplomy. Dopełnieniem spotkania było wręczenie gościom pamiątkowych statuetek i zacnego tytułu  ‘’PRZYJACIEL SZKOŁY”. Dokonał tego dyrektor szkoły mgr Dariusz Łuczak z uczniami Kacprem Dróżdżem i Wiktorem Kaczmarczykiem – przewodniczącym i zastępcą Samorządu Uczniowskiego.  

 

 Dyrektor podziękował organizatorom i prowadzącej spotkanie, paniom – Zuzannie Gradzińskiej, Edycie Młodochowskiej oraz Małgorzacie Michalczuk za piękną i wyjątkową  lekcję wychowawczą. Podziękowania odebrali także uczniowie – Gabrysia Lipiec (I TH) i Karol Obarski (III LO) za umuzykalnienie i udźwiękowienie uroczystości.

Skip to content