ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Spotkanie Absolwentów „Sandomierskiej Marmolady” rocznik Matury 1966

23 września 2023r. w Bursie Szkolnej odbyło się spotkanie , tym razem w mniejszym gronie  Absolwentów Technikum Przetwórstwa Owoców i Warzyw (rocznik matury 1966). Absolwenci tego rocznika z liderem Wojciechem Lorencem bardzo aktynie uczestniczą w życiu naszej szkoły. Wspierają , pomagają i podpowiadają. Jak sami mówią: ”… są urodzeni w roku powstania „Sandomierskiej Marmolady”( a to zobowiązuje! ) i razem ze szkołą obchodzą swoje urodziny!”. To sobotnie spotkanie było jednak niezwykłe z innego powodu. Otóż jeden z Absolwentów  przyniósł ze sobą kronikę klasy I b – V b, która wróciła do nich po 57 latach od ukończenia szkoły! Wróciły wspomnienia „…ta nasza młodość ten czas…”  i  popłynęły łzy wzruszenia. W kronice opisane są min.  pierwsze dni w szkole, wycieczki, praktyka zawodowa w Busku Zdroju oraz przygody klasowe. Dowiadujemy się również o klasie: kto był wychowawcą, kto przyszedł do klasy, a  z kim się musieli pożegnać? Kto był w samorządzie klasowym w pierwszej klasie ,a kto w drugiej?. Nie brakuje również opisanych  przygód  np. Wojtka na fizyce czy Ryśka i Wojtka na szkolnym korytarzu z wychowawcą klasy  prof. Wincentym Pałachą. Są też zdjęcia do pierwszej szkolnej legitymacji uczniów klasy I „b” TPOW. Wróciły piękne wspomnienia i pytanie : „Kto z klasy prowadził naszą kronikę ? ”

Klub Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada ” dziękuję za zaproszenie i składa wszystkim Absolwentom – Jubilatom  urodzonym w roku powstania szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji 76 urodzin!

Skip to content