ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Sukces Bartka Mazurka w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 28 maja 2022r.  w Strawczynie odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom, w którym wziął udział Bartłomiej Mazurek- uczeń klasy II LO. Spośród 13 finalistów etapów powiatowych, którzy musieli wykazać się wiadomościami w formie pisemnej Bartek awansował do ścisłego finału. Trzech najlepszych uczestników w kolejnej rundzie musiało przystąpić do etapu ustnego, z którego dwóch mogło zakwalifikować się do etapu centralnego. W każdym wylosowanym zestawie znajdowało się 5 pytań, na które trzeba było odpowiedzieć przed czteroosobową komisją oraz w obecności wszystkich uczestników turnieju zgromadzonych na sali gimnastycznej. Niestety poziom trudności pytań był bardzo wysoki. Od uczestników jury wymagało bardzo skrupulatnej wiedzy. Bartek walczył w tej części konkursu bardzo dzielnie i ostatecznie zajął III miejsce. Nie udało się awansować do etapu centralnego, ale cieszymy się z bardzo wysokiego miejsca, które osiągnął nasz uczeń. Zdobył na pewno nowe doświadczenie, co miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się pod tym linkiem

Gratulacje dla Bartka !!!

Opiekun- p. A. Krakowiak

Skip to content