ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Tomasz Karolak na spotkaniu z młodzieżą w MARMOLADZIE.

W poniedziałek, 30 maja 2022r., MARMOLADA gościła wyjątkowego artystę – znanego i popularnego aktora, reżysera, muzyka Tomasza Karolaka. Celebryta przyjął zaproszenie do udziału w spotkaniu „Goście Ojca Tytusa w Sandomierskiej Marmoladzie”. Panowie od lat przyjaźnią się na niwie artystycznej i religijnej, co stworzyło  klimat do ciekawej rozmowy na różnorodne tematy. Społeczność szkolna bardzo ciepło przyjęła gościa, który z wrodzonym sobie temperamentem i swadą odpowiadał na pytania Ojca Tytusa, również uczniów i nauczycieli. Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja multimedialna, ukazująca kreacje aktorskie i muzyczne Tomasza  Karolaka oraz występ ucznia Patryka Kwietnia, który dał brawurowy popis umiejętności gry na perkusji. Aktor mówił o niełatwej drodze do aktorstwa i popularności, spektaklach teatralnych na scenach krakowskich, muzyce, która wypełnia bez reszty jego codzienność. Nie mogło zabraknąć opowieści związanych z produkcją serialu Rodzinka.pl i filmu Listy do M. Do niego właśnie nawiązali organizatorzy spotkania, angażując  aktora do wyreżyserowania scenki, z udziałem uczniów szkoły.

Przyjazny klimat spotkania sprzyjał wypowiedziom, dotyczących życia osobistego, trudnych kreacji aktorskich, ale chyba największe wrażenie wywarły na słuchaczach  refleksje, dotyczące wiary i duchowości samego artysty oraz jego ogromna wiedza historyczna.  W zakończeniu spotkania aktor wręczył nagrody  książkowe i dyplomy dla uczestników quizu ze znajomości faktów życiowych i twórczości artystycznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć bogatej sesji fotograficznej i rozdawania autografów.

To było wyjątkowe wydarzenie w życiu szkoły, pełne pozytywnej energii, ukazujące osobę Tomasza Karolaka, jako pięknego, pełnego pasji  człowieka. Pozwoliło uświadomić młodzieży, iż „nie święci garnki lepią”, że można osiągnąć wiele dzięki solidnej pracy nad sobą, a o przyszłości myśleć z ufnością, którą daje wiara.

P.S. Bardzo dziękujemy za to spotkanie Dyrektorowi Szkoły i Ojcowi Tytusowi. Z niecierpliwością czekamy na następne …

Skip to content