ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Uroczyste obchody Narodowego Święta 3 Maja

W dniu 3.05.2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem, p. Waldemarem Statuchem  uczestniczyli w uroczystych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie odbył się uroczysty przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych przed tablicę pamiątkową na Ratuszu. Tam, po odegraniu hymnu państwowego i złożeniu meldunku, odmówiona została modlitwa za twórców Konstytucji oraz za poległych w obronie naszej Ojczyzny. Centralnym punktem obchodów było odśpiewanie hymnu narodowego oraz odbył się Apel Poległych, po którym nastąpiła potrójna salwa honorowa wystrzelona przez żołnierzy z 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Na zakończenie uroczystości nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przed symboliczną tablicą na ścianie Ratusza.

Skip to content