ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Wojskowa gra terenowa

 W dniu 11 listopada delegacja uczniów klasy IV LO wraz z wychowawcą wzięła udział w wojskowej grze terenowej podczas ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Zmagania odbywały się jednocześnie w 16 miejscowosciach na terenie całego kraju. Organizatorem tegorocznych zawodów w województwie świętokrzyskim był Jędrzejów. W grze w Jędrzejowie wzięło udział 30 drużyn które na 10 stacjach mogły sprawdzić swoją wiedzę o tematyce historycznej, a także wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu: posługiwania się busolą i znakami topograficznymi w terenie, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozkładania i składania broni, budowy szałasu i technik rozpalania ogniska, rzutu granatem do celu.

Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z rekruterami z CWCR, a także zobaczyć sprzęt wojskowy i wyposażenie żołnierza zawodowego. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym w osobie: Oliwia Czajka, Przemysław Kosiński, Antoni Wieczorek, Filip Gąsowski, Karol Sendrowicz, Filip Jakuszewski oraz wychowawca tej klasy p. Adam Krakowiak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc tutaj

Skip to content