ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Koncert najpiękniejszych arii i duetów

Na podsumowanie Jubileuszu 75 – lecia „Sandomierskiej Marmolady” odbił się 7 listopada w auli szkolnej niezwykły koncert najpiękniejszych arii i duetów ze znanych oper, operetek i musicali. Wystąpiły wspaniałe artystki Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie: Bernrda Grembowiec – sopran ( absolwentka naszej szkoły), Elżbieta Krół – Dryja – mezzosopran oraz Agnieszka Ignaszewska – Magiera – fortepian.

W programie koncertu były min. utwory: „Habanera” jedna z najpiękniejszych arii na świecie z opery „Carmen”, aria „ Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”, „Wesoła wdówka”, pieśń „Wilio, o Wilio” z operetki „Wesoła wdówka”, „Aria ze śmiechem ” z operetki” La Perichola” , aria Elizy „Przetańczyć całą noc ” z musicalu „My Fair Lady” oraz duety: „ Barcarolle ” z opery „Opowieści Hoffmana”, „Flower” z opery „ Lakmé ”, „ Memory” z musicalu „ Cats ”. Zaprezentowane przez nasze artystki utwory podczas Koncertu pozwoliły publiczności poczuć magię najsłynniejszych arii i duetów operowych i operetkowych. Całość zakończyła się owacją na stojąco, bisem, wspólnym śpiewaniem i słodkim poczęstunkiem. To było wyjątkowe wydarzenie, które z radością jeszcze długo będziemy wspominać!

Skip to content