ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

X Kongres Bezpieczeństwa Żywności w Warszawie

W dniach 18-19 października uczniowie naszej szkoły (przedstawiciele klas: I, II,  Technikum. I, II i III Branżowej szkoły I stopnia, II i III Liceum Ogólnokształcącego) po opieką nauczycieli (Artur Dziewulski, Agata Łuczak, Edyta Młodochowska, Agnieszka Powałek, Grażyna Siemaszek) uczestniczyli po raz kolejny w Kongresie promując szkołę i powiat sandomierski.

W pierwszym dniu młodzież miała okazję zwiedzić Warszawę z przewodnikiem. W ramach wycieczki uczniowie odwiedzili: ogrody zamkowe, Rynek Starego Miasta, Sąd Najwyższy, Łazienki Królewskie, krakowskie przedmieście i Aleje Ujazdowskie. Pełni wrażeń po posiłku udali się do kompleksu hotelarsko-rekreacyjnego Ranczo po Bocianem.

Rano po smacznym śniadaniu i przygotowaniach udali się do hotelu Arche, gdzie odbywał się Kongres. Uczniowie podzieleni na grupy reprezentowali szkołę i powiat na przygotowanym stanowisku. W wolnym czasie uczestniczyli w wykładach i panelach dyskusyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dotyczące dietetyki np.: Znaczenie warzyw i owoców w zdrowej diecie, Oczekiwania gastronomi wobec przemysłu spożywczego, panel dyskusyjny Prawidłowe żywienie=zdrowy pracownik=efektywna praca.

Udział w Kongresie był możliwy dzięki naszemu sponsorowi, absolwentowi szkoły panu Markowi Marcowi. Dzięki takim wyjazdom uczniowie mają możliwość integracji oraz wzajemnego poznania się  nie tylko w warunkach szkolnych. Jest to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań i wiedzy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia TUTAJ

Skip to content