ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Spotkanie  z Panią Wiesławą Karczewską – Grabias  z cyklu „PASJA i SUKCES”.

Spotkanie  z Panią Wiesławą Karczewską – Grabias  z cyklu „PASJA i SUKCES”.

23 września 2023r. odbyło się w auli  niezwykłe  spotkanie  społeczności szkolnej   ZSGiH   z panią Wiesławą Karczewską – Grabias z cyklu „Pasja i sukces”. Pani Karczewska jest absolwentką naszej szkoły ( rocznik matury 1964) – Technikum Przetwórstwa Owoców i Warzyw. Po maturze studiowała ukochaną polonistykę  na  Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej , a następnie przez 26 lat uczyła  języka polskiego w lubelskich szkołach średnich. Spotkanie rozpoczęła Zastępca dyrektora szkoły Bogusława Chruściel, która bardzo ciepło powitała  gościa oraz wszystkich uczestników spotkania: absolwentów szkoły – Halinę Drozdowską i Bolesława Gradzińskiego ( przedstawicieli klasy- rocznik matury 1964), Bożenę Pałachę   i Zbigniewa Pałachę ( rocz. matury 1969), Dyrektora  Dariusza Łuczaka  oraz zgromadzonych w auli nauczycieli i młodzież. Prowadząca spotkanie Urszula Chabel  – także absolwentka szkoły, zaprezentowała sylwetkę, ścieżkę zawodową  oraz dokonania pisarskie  bohaterki spotkania. Pani Wiesława Karczewska – Grabias bardzo ciepło i serdecznie wspominała lata spędzone w MARMOLADZIE.  Serdecznie i z łezką w oku opowiadała o swojej wychowawczyni ,  nauczycielach, koleżankach i kolegach. Radziła młodym ludziom, aby wykorzystali pobyt w szkole średniej nie tylko na naukę, również na  realizację swoich zainteresowań. W ciekawy sposób  przedstawiła swoją pasję pisania – jest bowiem pisarką, autorką książek:  „Wydobyte z niepamięci”(2012), „Powroty do Sandomierza” (2015), „Plac Opatrzności”(2016), „Przetrwać czas nieludzki…Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel ”(2017), „ Czas spełnianych marzeń”  (2019), „Dożywocie plus rok… Byłam nauczycielką” (2022),  „Ulica Piszczele. Historie domów i ludzi  z Sandomierzem w tle”(2023).  Mimo, że od wielu lat mieszka z rodziną w Lublinie w swojej twórczości wiele miejsca poświęca kochanemu Sandomierzowi, nie zapomina również o swojej  szkole „Sandomierskiej Marmoladzie”. Pani  Wiesława z pasją opowiedziała również o swojej działalności w roli  prezesa Stowarzyszenia Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego oraz Ośrodka Dziennego Pobytu dla osób z chorobą Alzheimera. Spotkanie zakończyło się wręczeniem gościowi okolicznościowego dyplomu  i  pięknego bukietu jesiennych róż z podziękowaniami  za obecność i mile wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło życzeń zdrowia  i dalszych literackich sukcesów.

Szkoła jest dumna ze swoich absolwentów, szczyci się ich osiągnięciami i sukcesami.

Klub Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada”, który funkcjonuje przy ZSGiH podtrzymuje więzi i gromadzi informacje o działaniach absolwentów „Sandomierskiej Marmolady” w przekonaniu, że ich sukcesy, dokonania i osiągnięcia mogą posłużyć jako drogowskaz na ścieżkach życia dla obecnie uczącej się młodzieży.

Skip to content