ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

XXX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka

XXX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka uważamy za rozpoczęty!

Nasza szkoła 14 marca 2022 r. rozpoczęła udział w wydarzeniu, które  zaplanowane zostało na 14-19 marca 2022r.,  nad którym honorowy patronat objął  Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Motywem przewodnim imprezy w tym roku jest hasło:

Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie.

We współpracy z doradcą metodycznym Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i nauczycielką języka polskiego, Panią Małgorzatą Ziomek przyłączyliśmy się do realizacji zadań tego wydarzenia.

W Jubileuszowym Tygodniu Kultury Języka  skupiamy uwagę uczniów na autorytetach, których wkład w polską kulturę i naukę jest nieoceniony.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć  w różnorodnych wydarzeniach Tygodnia poświęconych autorytetom nie tylko w naszej szkole ale i w innych instytucjach współpracujących ze szkołą. Będą mieli okazję odkrywać siebie, swoje potrzeby i dążenia, by czerpiąc z doświadczeń i osiągnięć innych, kształtować własną tożsamość.

A zatem:

14 marca 2022r. oraz w kolejnych dniach odbędą się lekcje biblioteczne: PRZEJRZYSTY OJCZYSTY- dodaj do ulubionych, które poprowadzi nauczyciel- bibliotekarz szkoły Pani Małgorzata Michalczuk.

Będzie można obejrzeć wystawę poświęconą twórczości Adama Mickiewicza.

A już  16.03.2022r., swoje wrota otworzy nasz nieco zapomniany Hades, by zaprosić  na wspólne czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza.  Zajęcia poprowadzi Małgorzata Ziomek, doradca metodyczny i nauczycielka języka polskiego.

O kulturze języka  i zachowaniu etyki językowej w relacjach interpersonalnych, będzie zaś przypominać nam na lekcjach, doradca zawodowy Agata Łuczak.

Relacja z wydarzeń już wkrótce.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do włączenia się w działania.

Skip to content