ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

XXX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Uczennice naszej szkoły z klasy III LO w składzie: Zuzanna Stępień, Aleksandra Adamczyk, Ewelina Młot, Marika Terech, Małgorzata Suma, wzięły udział w XXX Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Drużynę w turnieju wspierali kibice z klasy I LO: G. Bernyś, Z. Buganik, M. Rzęsa, M. Walos, C. Kuraś. W tym roku etap rejonowy zawodów odbył się w podziemiach LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną m.in. z zakresu historii Czerwonego Krzyża, struktur organizacji PCK w Polsce, prawa humanitarnego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie wykonywali również działania na przygotowanych przez organizatorów stacjach w formie praktycznej. Wszystkie działania młodzieży były skrupulatnie rozliczane i punktowane przez sędziów zawodów. Nasza drużyna uplasowała się ostatecznie na IV miejscu.

Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczniów był p. Adam Krakowiak.   Fotorelacja: LINK
Skip to content