ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Absolwenci dbają o pamięć o tych, którzy od nas odeszli, a których noszą w swoich sercach.

Absolwenci dbają o pamięć o tych, którzy od nas odeszli,  a których noszą w swoich sercach.

Wojciech Lorenc, Ryszard Piórkowski oraz Leszek Cichoń absolwenci „Sandomierskiej Marmolady” rocznik matury 1966 odwiedzili groby swoich  profesorów: Antoniego Wacińskiego ( dyrektor szkoły ) i   Wincentego Pałachy  (wychowawca klasy). Złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze pamięci.

Mgr inż. Antoni Waciński był dyrektorem szkoły w latach 1951- 1961. Z wykształcenia biolog. Za jego kadencji szkoła została najbardziej rozbudowana, m.in. powstała aula i sala gimnastyczna, nowy internat, kanalizacja w budynku szkolnym, centralne ogrzewanie  i wiele innych przedsięwzięć. W 1959 roku otwiera Państwową Szkołę  Techniczną „Sorbonę”.

Mgr Wincenty Pałacha pełnił funkcje z-cy dyrektora szkoły ( 1955 do 1970), był nauczycielem języka polskiego i wychowawcą klas Technikum Przetwórstwa  Owocowo-Warzywnego. Jego wychowankowie mówią o nim: „ Wincenty Pałacha był człowiekiem wyjątkowym. Miał właściwe podejście do młodzieży. Mówił tak, że jego słowa zawsze trafiały w sedno. Cieszył się szacunkiem wśród uczniów i był dla nich sprawiedliwy.

Skip to content