ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

Sandomierscy Seniorzy w MARMOLADZIE

W czwartkowe popołudnie, 16 – go listopada 2023r., w auli szkolnej ZSGiH licznie  gościli seniorzy – słuchacze Sandomierskiego Uniwersytetu III Wieku, na specjalnie przygotowanym dla nich pokazie baristycznym. Zanim przystąpiono do sporządzania i degustacji różnych gatunków kawy, nauczycielka ZSGiH pani Edyta Młodochowska  wygłosiła  zebranym  zajmujący wykład – pogawędkę o pochodzeniu, historii uprawy, rodzajach i właściwościach różych gatunków kawy, popartą ciekawą prezentacją multimedialną. Umiejętność  profesjonalnego parzenia tego bardzo popularnego i lubianego napoju zaprezentowali słuchacze 3 semestru Branżowej Szkoły II stopnia – Jan Sobolewski i Sebastian Siwek. Seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali także informacji o szkole, aktualnych kierunkach kształcenia – znanej im z dawnych lat z zawodów związanych z przetwórstwem owoców i warzyw, słynnej niegdyś w regionie i w Polsce – Sandomierskiej MARMOLADY, przedstawiła je wicedyrektor szkoły Ewa Jedlińska. Goście byli także pod wrażeniem wystroju i scenografii auli, przygotowanej przez Krzysztofa Jonaszka – nauczyciela gastronomii i hotelarstwa ZSGiH. Spotkanie dopełniły – degustacja efektownie sporządzonej kawy i miłe pogawędki seniorów, którzy z pasją i zaangażowaniem włączają sie w różne formy aktywności zarówno fizycznej jak i intelektualnej.

Skip to content