ul. Wojska Polskiego 22, 27-600 Sandomierz

XXII  TURNIEJ  Szkół  Powiatu  Sandomierskiego

21 marca 2023 r. w auli naszej  szkoły  odbył się XXII  TURNIEJ  Szkół  Powiatu  Sandomierskiego. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to wyjątkowy czas dla  społeczności uczniowskiej w całej Polsce, obchodzony w szkołach jako DZIEŃ WAGAROWICZA. Nawiązali do niego organizatorzy turnieju, bo  przebiegał on pod hasłem  WAGARY  KONTROLOWANE. Tematyka  6- ciu  konkurencji turniejowych związana była  właśnie z  wiosną: „Polska piosenka o wiośnie”, „Kabaret z wiosną w tle”, „Szalony reporter”, „Konkurencja sportowa” oraz „Wybory Miss – Wiosenka”, „Żywe obrazy – PORTRETY”. Konkursowym zmaganiom przyświeca od lat idea – potrzeba  integracji i dobrej zabawy uczniów szkół średnich. Turniej  jest okazją do rywalizacji artystycznej i sportowej, to sposób na poznanie się, zaprezentowanie szkonych talentów.

Poszczególne konkurencje turniejowe oceniało profesjonalne,  3 osobowe JURY: przewodniczący Sylwester Łysiak, Marcin Kapka, Wacław Pintal.

W tym roku w turnieju uczestniczyło 5 szkół: Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich  w Sandomierzu,  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu, I Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu oraz Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach. Na uwagę zasługuje fakt, iż trzy z nich; ZSGiH Sandomierz, ZSTiO Sandomierz oraz LO Chobrzany brały udział we wszystkich!  edycjach turnieju.

 Gospodarz – Dyrektor ZSGiH Dariusz Łuczak,  dziękując młodzieży i opiekunom  za  przygotowane programy  podkreślił, że to dzięki ich zaangażowaniu i talentom mogło odbyć się międzyszkolne Święto Wiosny. Szczególne podziękowania Dyrektor skierował do pomysłodawczyń i organizatorek turnieju – Urszuli Chabel i Agaty Łuczak.

Dla wszystkich uczestników Turnieju uczniowie klas gastronomicznych wraz z wychowawcami  przygotowali  kanapki i  słodki poczęstunek.

Imprezę sprawnie poprowadzili uczniowieZSGiH: Dominika Kolasa i Kacper Dróżdż.

A oto wyniki poszczególnych konkurencji:

 • w konkurencji Piosenka:
  1. 1 miejsce – ZSGiH Sandomierz
  2. 2 miejsce – ZSE Sandomierz
  3. 3 miejsce – LO Chobrzany
  4. Wyróżnienie –  ZSTiO Sandomierz
 • w konkurencji Obrazy:
  1. 1 miejsce – LO Chobrzany
  2. 2 miejsce – ZSGiH Sandomierz
  3. 3 miejsce – ZSTiO Sandomierz
  4. Wyróżnienie – ZSE Sandomierz, I LO Sandomierz
 • w konkurencji Kabaret:
  1. 1 miejsce – ZSGiH Sandomierz
  2. 2 miejsce – LO Chobrzany
  3. 3 miejsce – I LO Sandomierz
  4. Wyróżnienie – ZSE Sandomierz, ZSTiO Sandomierz
 • w konkurencji Miss Wiosenka:
  1. 1 miejsce – ZSE Sandomierz
  2. 2 miejsce – ZSTiO Sandomierz
  3. 3 miejsce – ZSGiH Sandomierz
  4. Wyróżnienie – LO Chobrzany, I LO Sandomierz
 • w konkurencji Sport:
  1. 1 miejsce – LO Chobrzany
  2. 2 miejsce – ZSGiH Sandomierz
  3. 3 miejsce – ZSE Sandomierz
  4. 4 miejsce – ZSTiO Sandomierz
  5. 5 miejsce – I Lo Sandomierz
 • w konkurencji Reporter:
  1. 1 miejsce – ZSGiH Sandomierz
  2. 2 miejsce – I LO Sandomierz
  3. 3 miejsce – ZSE Sandomierz
  4. Wyróżnienie – LO Chobrzany, ZSTiO Sandomierz
Skip to content